Płytki klinkierowe to ścięte lica cegieł. Realizacja z pytek klinkierowych swoim wyglądem nie odbiega od realizacji wykonanej z cegły klinkierowej. Szczególnie jeśli zastosujemy jeszcze płytki narożne wycięte z cegieł.

Przedpokój i klatka schodowa – To zwykle pomieszczenia, na które nie mamy pomysłu. Ściana z naturalnego klinkieru plus ciekawe oświetlenie, lustro, fotografie, świetnie się ze sobą komponują i nadadzą wyjątkowego charakteru.

Sypialnia i pokój dzienny –  To pomieszczenia, które wymagają nastrojowego, ciepłego wykończenia. Realizacja z płytki klinkierowej nada wnętrzu przytulności, a dodatkowo będzie się idealnie komponować z innymi elementami wystroju.

Pokój dziecięcy – Klinkier będzie tutaj, nie tylko stanowił gustowne wykończenie, ale także praktyczne. Płytki klinkierowe nie przyjmują zabrudzeń ani wilgoci, także niestraszne im kredki czy farbki. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, ponadto stwarzają w pomieszczeniu przyjazny mikroklimat, są antyalergiczne.

Łazienka – Właściwości klinkieru również świetnie się sprawdzą w tak wymagających pomieszczeniach, jak nasze łazienki. Zaletą płytki klinkierowej jest bardzo niska nasiąkliwość, a minimalne ilości wilgoci, które do niej wsiąkną- są szybko i w całości oddawane jako para wodna. Ponadto na klinkierze nie rozwija się pleśń. Z kolei odporność na uszkodzenia mechaniczne powoduje, że ewentualne osady z mydła łatwo zmyjemy szczoteczką.

Kuchnia – Płytki klinkierowe świetnie komponują się z wyposażeniem we właściwie każdym stylu, przez skandynawski, prowansalski, po angielski, retro, a nawet bardzo nowoczesny. Podkreślają charakter kuchni i nadają jej domowego, ciepłego charakteru. Miejsce ich położenia zależy tylko od naszej inwencji, można bez obaw położyć je nad kuchenką czy zlewozmywakiem. Naturalny klinkier jest odporny na wilgoć i np. pryskający tłuszcz.

zobacz aranżacje wnętrz ->